نوآوري چاپ روي پارچه و كاربردهاي آن نوآوري چاپ روي پارچه و كاربردهاي آن .

نوآوري چاپ روي پارچه و كاربردهاي آن

كاربردهاي چاپ ديجيتال

چاپ در تيراژ محدود

 http://www.samdhprint.com

در چاپ ديجيتال به دليل حذف پليت و چاپ بدون واسطه از رايانه همراه به روي تراز چاپي و قابليت و امكان كاليبراسيون دستگاه قابليت چاپ در تيراژ زير چه بسا يك ورژن با هزينه كم موجود است به همين جهت اين روش چاپ ديجيتال براي مصارفي مانند تنظيم مثال و يا اين كه چاپ توليدات كم تعداد و پر سرعت كاربرد متعددي داراست . يك پرينتر ديجيتال براي چاپ ميليون‌ها برگ ساخته نشده است , بلكه مي بايست بتواند در زمان زمان زمان قدمت خويش نهايتاً هزاران برگ چاپ نمايد , كه اما اين فعاليت را خيلي عالي انجام ميدهد . براين اساس با دقت به هزينه تمام شده و سرعت عمل , چاپ ديجيتال براي چاپ در تيراژ محدود عملياتي و به صرفه مي باشد . ولي از سال 2010 فناوري‌هاي جديدي در چاپ ديجيتال بكار گرفته شده كه با استعمال از تكنولوژي نانو در جوهر چاپي و همينطور تغيير‌و تحول سيستم پاشش جوهر , دستگاه‌هاي ديجيتال جوهر افشان توانستند اكثري از محدوديت‌ها را در مسئله سرعت و هزينه ساخت از في مابين ببرند .

 digitalprinting

چاپ فردي شده

 

در چاپ ديجيتال با وجود قابليت و امكان چاپ در تيراژ محدود شما ميتوانيد هريك از تراز چاپي خويش را مختلف با سطح هاي چاپي قبل چاپ فرمائيد . مثلأ : مي‌توان كارت تبريك‌هاي فردي شده با تصاوير متعدد يا اين كه كارت پرسنلي با طرح‌هاي گوناگون از نيز را در هر به دور به چاپ برسانيم . بخصوص اين امكان به ما قابليت و امكان چاپ داده ها متغيري خواهد بخشيد . اين به‌اين معناست كه ميتوانيم در هر تراز چاپ خويش داده ها مختلفي را چاپ كنيم .

 

گونه هاي چاپ

 

  • چاپ مسطح Letter Press
  • چاپ افست ( ورقي - رول )
  • چاپ سيلك
  • چاپ هليو
  • چاپ صنعتي Pad Printer
  • چاپ ديجيتال
  • چاپ فلكسو

 

توضيحات : در چاپ لارج ( فرمت فضاي داخلي ) , براي چاپ پوسترهايي در بعد ها بزرگ تا پهنا 150 سانتيمتر و ارتفاع نامحدود مورد به كارگيري قرار ميگيرد . از چاپ لارج فرمت براي چاپ پوسترهاي نمايشگاهي و تبليغاتي حتي‌در تيراژ يك ورژن و با پر سرعت جهت استندهاي نمايشگاهي و به كارگيري در مكان‌هايي كه به طور كلي مسافت روئت كرد مقداري موجود است نظير غرفه و دفترها به كار گيري مي گردد . در چاپ لارج فورمت قابليت و امكان چاپ روي اشكال ورقه نظير : گونه هاي كوتد , فتوگلاسه , ترانسپارنت , بوم , بنر , وينيل و… موجود هست .

 

در بعضا از دستگاه‌هاي چاپ لارج فرمت از جوهر uv ضد اشعه استعمال مي كنند كه از فوايد آن : ايستادگي و مقاومت و ثبات رنگ در قبال نوروروشنايي است . فايل‌ها بايستي CMYK و با فرمت‌هاي Tiff , Pdf , Eps باشند . براي نگهداري و ماندگاري بيشتر پوسترهاي چاپي آنها‌را از اشكال لمينيت متحير , درخشان و بافت‌دار مي نمايند .

 

مراحل چاپ ديجيتال

 

تفاوت اساسي در بين چاپ ديجيتال با چاپ‌هاي ليتوگرافي وچاپ افست , فلكسو , گراور , يا اين كه لترپرس در عدم به كار گيري آن ها از پليت‌هاي چاپي ميباشد . از رايج‌ترين چاپگرها , چاپگرهاي جوهرافشان و ليزري مي‌باشند كه تونر را بر روي اشكال سطح ها نظير : ورقه , برگه عكاسي , كانواس يا اين كه بوم , چوب , فوم , شيشه , سنگ و … چاپ مي‌نمايند . در بيشتر فرآيندهاي چاپ ديجيتال جوهر يا اين كه تونر نظير شيوه‌هاي سنتي به درون صفحه شكافت نمي كنند , بلكه يك لايه نخ نما روي مرحله چاپي قرار مي گيرد و در بعضي سيستم‌ها امكاني براي ثبت پوشه چاپ شده بر روي تراز چاپي از مواد پوششي كه به وسيله فرآيندهاي حرارتي يا اين كه تابيدن يووي انجام ميگيرد به كار گيري ميشود .

 

قابليت‌هاي اختصاصي چاپ ديجيتال

 

چاپ ديجيتال به صورت داراي اهميت با روش‌هاي چاپ ديگر مثل افست , فلكسو و گراور مختلف است . اين تفاوت از وقتي شروع ميشود كه محمل يا اين كه واسطه چاپي درين اين‌شيوه حذف شده و تشكيل تصوير براي هر زمان چاپ , جداگانه از نوبت گذشته و بعدي خويش انجام ميشود . حذف واسطه‌هاي چاپي علاوه بر كاهش هزينه و زمان آماده‌سازي , معني و قابليت‌هاي جديدي براي چاپ ديجيتال توليد مي‌كند كه به صورت اكثر در روش‌هاي ديگر جان دار نيست .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۴:۴۲ توسط:فرهاد كوهي موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :